kawa

Fenomen zielonej kawy

Najnowszy hit wśród suplementów na odchudzanie. Stosujące ją osoby zachwalają dobroczynne działanie i wspomaganie redukcji masy ciała preparatów. Jednak w Internecie można spotkać się również z opinią, że zielona kawa to kit. Czym jest zielona kawa, jakie są jej właściwości i czy faktycznie wspomaga odchudzanie? Żeby znaleźć odpowiedź na to pytanie należy bliżej przyjrzeć się temu wynalazkowi.

Historia zielonej kawy

Zielona kawa zawdzięcza swoją popularność amerykańskiemu kardiochirurgowi, Mehmatowi Oz, prowadzącemu bardzo popularny talk-show The Dr. Oz Show. Ameryknie, a potem ludzie z całego świata po emisji programu zaczęli coraz chętniej sięgać po tabletki na odchudzanie, w tym te zawierające ekstrakt zielonej kawy. Dodatkowo, rozeszła się wieść, że preparat jest naprawdę skuteczny. W Internecie zaczęło pojawiać się coraz więcej sklepów oferujących suplementy z wyciągiem z zielonej kawy. Dostępnych jest także sporo artykułów i publikacji dowodzących skuteczności preparatu. Aby oddzielić ziarno od plew trzeba zgłębić temat i poznać na czym polega fenomen zielonej kawy.

Działanie

Zielona kawa to naturalne i surowe ziarna kawy nie poddanie procesowi palenia. Badacze udowodnili, że proces ten znacznie zmniejsza zawartość składników, którym zielona kawa zawdzięcza popularność. W zielonej kawie zawarte są dwie substancje, wspomagające odchudzanie. Pierwszą z nich jest znana wszystkim kofeina, pobudzająca i przyśpieszająca metabolizm. Występuje w takiej samej ilości jak w palonej, czarnej kawie. Drugą substancją, która spopularyzowała zieloną kawę jest kwas chlorogenowy. W tradycyjnej kawie jest go kilka razy mniej niż w zielonej. Kwas chlorogenowy ma cenne właściwości: reguluje stężenie glukozy we krwi przez zmniejszenie jej wchłaniania, przyśpiesza spalanie tłuszczów oraz przemianę materii. Dzięki temu wspomaga proces odchudzania.

Co wybierać?

green-coffeeZielona kawa dostępna jest zarówno w formie preparatów zawierających wyciągi jak i ziaren, które możemy parzyć jak tradycyjny napój. Ziarna zielonej kawy należy rozdrobnić, a potem zmielić. Dopiero po takim przyrządzeniu można zalać je wrzącą wodą i parzyć przez kilka minut. Do kawy możemy dodać odtłuszczone mleko, słodzik, kardamon, cynamon lub inne przyprawy, które nadadzą jej oryginalny smak i aromat. Osobom które nie przepadają za taką formą napoju sklepy z tabletkami na odchudzanie proponują alternatywę w postaci preparatów zawierających ekstrakty z zielonych ziaren kawy. Głównym składnikiem takiego suplementu jest wspomniany kwas chlorogenowy. W tabletkach i kapsułkach często pojawia się także kofeina i inne substancje wspomagające skuteczne odchudzanie.

Poleganie jedynie na suplementach czy tabletkach odchudzających może nie przynieść pożądanych efektów. Jeśli zaczniemy wprowadzać zmiany w swojej diecie i ruszymy się z kanapy, zielona kawa z pewnością będzie nieocenionym dodatkiem, który pomoże nam skutecznie schudnąć.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie będzie wyświetlany.Wymagane pola są oznaczone *

*