Jak skutecznie dbać o swoje piersi?

 

piękny biust Mimo, że kształt i wielkość biustu zależy od natury i jest zapisana w genach to można wiele zrobić, aby stał się on bardziej zadbany i piękniejszy. Na jego wygląd wpływają przede wszystkim takie czynniki jak aktywność fizyczna, dobrze dobrany biustonosz, sposób życia oraz odpowiednia dieta. Aby nasz biust był nie tylko piękny, ale i zdrowy trzeba pamiętać, że obok dbania o jego urodę należy również wykonywać regularne badania.

Dieta czyni cuda

Odpowiednia dieta nie tylko opóźni starzenie się skóry, ale również zapobiegnie chorobom piersi. Powinna być ona bogata w ryby zawierające kwasy omega – 3, błonnik, włókna roślinne, nabiał oraz warzywa i owoce, szczególnie cytrusy. Na wygląd piersi wpływa także picie wody mineralnej, która w naturalny sposób ułatwia przemianę materii i oczyszcza ciało. Aby nasz biust był piękny i zadbany należy unikać nadmiaru alkoholu i papierosów.

Ćwiczenia i masaże są ważne

Obok diety, ważnymi czynnikami wpływającymi na wygląd biustu są regularnie wykonywane ćwiczenia i masaże. Poprawiają one elastyczność skóry i pobudzają mikrokrążenie. Odpowiednio dobrane ćwiczenia pozwolą wymodelować i wyeksponować biust. Ćwiczenia takie jak damskie pompki, motylki czy ściskanie piłki można wykonywać samemu w domu. Ważne, aby robić je przynajmniej po 15 minut, minimum trzy razy w tygodniu. Dodatkowo, na wygląd piersi dobrze wpływa pływanie. Dlatego jeśli masz możliwość i czas to przynajmniej raz w tygodniu udaj się na basen. Aby uzyskać lepszy efekt, ćwiczenia powinny iść w parze z masażami piersi, które powinny być wykonywane codziennie przez około 5 minut. Można wykonać je na przykład pod prysznicem masując je okrężnymi ruchami i polewając je na przemian ciepłą i zimną wodą.

Nawilżenie do podstawa

Dobrze nawilżone piersi to piękny i jędrny biust. Dlatego warto regularnie stosować kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji biustu. W młodym wieku mogą to być balsamy i oliwki dla dzieci, a w późniejszym należy sięgnąć po specjalne kremy i serum poprawiające napięcie skóry. Preparaty te należy delikatnie wmasowywać w skórę, stosując okrężne ruchy od dołu piersi ku górze, a kończąc na pielęgnacji dekoltu.

Badaj regularnie piersi

Należy dbać nie tylko o urodę piersi, ale także o ich zdrowie. Dlatego warto się systematycznie badać. Najlepszym na to sposobem jest samokontrola wykonywana co miesiąc oraz regularne badania USG i mammografia.

 

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie będzie wyświetlany.Wymagane pola są oznaczone *

*