Najskuteczniejsze sposoby depilacji włosów u kobiet

woskUsuwanie niechcianych włosków stało się już powszechne i chociaż towarzyszą nam one naturalnie, to jednak nie są zbyt mile widzialne – zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych. Stąd właśnie popularność depilacji. Teraz istnieje pełna gama sposobów na to, aby szybko i łatwo pozbyć się owłosienia. Przedstawiamy te najskuteczniejsze.

Golenie maszynką

To najbardziej popularna metoda depilacji wśród kobiet i mężczyzn. Wystarczy tylko niedroga maszynka i pianka do golenia. Usunięcie włosków jest błyskawicznie, można zrobić to pod prysznicem czy w wannie, ale wadą jest ich szybkie odrastanie, ponieważ nie usuwa się włosków z korzeniem, dlatego zabieg należy powtarzać regularnie. Technicznie rzecz biorąc, golenie to nie depilacja, ponieważ nie polega na wyrywaniu włosków, niemniej w wielu przypadkach jedyna alternatywa dla niej.

Depilacja woskiem

Do depilacji woskiem potrzebny jest plaster z woskiem lub wosk i materiałowe paski. Rozgrzany wosk należy nałożyć na skórę i nałożyć na niego pasek materiału lub też należy ogrzać w dłoniach plaster z woskiem i przyłożyć z kierunkiem wzrostu włosa do skóry. Następnie plaster lub pasek zrywa się energicznym ruchem. To metoda pozwalająca na usunięcie całego włoska z cebulką, dość bolesna, jednak dająca gładkie nogi na kilka tygodni. Po tym czasie włoski odrastają słabsze. Minusem jest też podrażnienie skóry, dlatego nie jest to metoda depilacji dla osób ze skorą wrażliwą i naczynkową.

Depilator

Dzięki temu małemu urządzeniu elektrycznemu można łatwo wyrywać włoski wraz z korzeniami. To szybki i wygodny sposób na ich usunięcie, niemniej bolesny i mogący podrażniać skórę. Włoski nie odrastają przez około 3 tygodnie, odrastające są słabsze. Dobry depilator to koszt około 200 złotych.

Depilacja laserem

Usuwanie włosków laserem nie jest już nowością. Teraz to popularna i chętnie wybierana metoda depilacji całego cała. Odpowiedni laser jest w stanie usunąć także jasne włoski. Depilacja laserowa wymaga wykonania serii zabiegów, dość drogich, jednak to dzięki nim można usunąć owłosienie na długi czas. Zabieg zdecydowanie jest najbardziej skuteczny i wart swojej ceny, ponieważ daje komfort gładkiej skóry nawet na stałe.

Optymalnym rozwiązaniem będzie wobec tego depilacja laserowa. Niestety, ze względu na swoją dość wysoką cenę nie jest dostępna dla każdego. Dlatego warto wziąć pod uwagę inne metody – golenie będzie idealne dla osób ze skórą wrażliwą, które nie lubią bólu. Depilacja woskiem i depilatorem to z kolei dłuższy efekt, jednak związany z bólem wyrywanych włosków. Dlatego skuteczną metodę depilacji należy dopasować indywidualnie do swoich potrzeb.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie będzie wyświetlany.Wymagane pola są oznaczone *

*