Od czego zależy libido kobiety?

kobietaMawia się, że kobiety nie da się zrozumieć, trzeba ją po prostu kochać. Niejednokrotnie same panie nie potrafią skomunikować się ze swoim wewnętrznym ja, dlatego nie powinno dziwić, iż niekiedy mężczyźni mają problemy ze zrozumieniem swoich partnerek. Za te wahania nastrojów w dużej mierze odpowiedzialne są hormony. To również one odpowiadają za kobiece libido. Lecz nie tylko one…

Wahania hormonów, a libido kobiety

Kobiecy cykl miesiączkowy rozpoczyna się w dniu, kiedy pojawia się krwawienie, potocznie zwane miesiączką. Większość pań wkracza wówczas w pesymistyczny nastrój i odczuwa apatię. Z każdym dniem krwawienia w organizmie kobiety podnosi się poziom estrogenów (żeńskich hormonów płciowych). W dniu ósmym z pochwy wydobywa się przezroczysta wydzielina, która sprawia, że seks jest znacznie przyjemniejszy. W tym okresie kobiety zaczynają dążyć do współżycia. Życie seksualne znacznie rozkwita około czternastego dnia cyklu miesiączkowego. Kobiety niejako podświadomie odczuwają, iż jest to czas owulacji, czyli moment, w którym zapłodnienie jest najbardziej prawdopodobne. W tym czasie estrogeny są na szczytowym poziomie. Po owulacji podnosi się natomiast poziom innego hormonu – progesteronu. W dwudziestym piątym dniu cyklu kobieta znowu staje się apatyczna i czuje się senna.

Hormony to nie wszystko, czyli jak rozpalić kobiece zmysły

Te typowo biologiczne zagadnienia mają znaczny wpływ na libido, ale warto pamiętać, iż nie każda kobieta będzie na wahania hormonów reagowała tak samo. Niektóre panie o dziwo odczuwają wysoki popęd seksualny w czasie miesiączki. Zatem nie wolno nam zapominać o sferze poza medycznej, czyli międzyludzkich relacjach i codzienności.

Kobieta wypoczęta z pewnością będzie odczuwała większą ochotę na seks. Brak trosk i relaks sprawią, iż jej myśli nie będą krążyły wokół spraw zawodowych i obowiązków domowych. Wtedy dużo łatwiej będzie rozbudzić w niej namiętność. Świadomy tego partner może poczynić pewne starania, aby jej to ułatwić. Nie zawsze mamy przecież wpływ na to, że w naszej pracy, czy życiu prywatnym pojawiają się kłopoty. Jednakże techniki relaksacyjne z domieszką erotyzmu, jak chociażby masaż, pozwolą nam o nich zapomnieć i szybko podniosą libido.

Podobno mężczyzna wygląda najsensowniej w kuchni lub podczas sprzątania. Faktycznie każda kobieta spojrzy milszym okiem na swego mężczyznę, gdy ten przygotuje dla niej smaczny obiad i choć raz wrzuci brudną bieliznę do kosza na pranie. Te z pozoru drobiazgi są dla kobiety bardzo ważne. Ich wypełnianie otworzy mężczyźnie klucz do jej serca i namiętności.

 

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie będzie wyświetlany.Wymagane pola są oznaczone *

*