kobieta

Pielęgnacja skóry

Wiosna i lato to dobry czas dla skóry. Wiele czasu przebywamy na słońcu, dzięki temu nabiera ona opalenizny i staje się piękniejsza. Jeśli pragniemy dłużej cieszyć się gładką i promienną skórą zadbajmy o jej właściwą pielęgnację. Zwłaszcza w chłodniejszych miesiącach.

O ile dbanie o cerę jest naszym nawykiem, który praktykujemy każdego dnia o tyle pielęgnacja skóry często jest pomijana. Zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy ciało skrywamy pod swetrami, długim spodniami i kurtkami. Wydaje się, że pielęgnacja skóry jest bezzasadna, skoro i tak jej nie widać. Nic bardziej mylnego. O ciało trzeba dbać okrągły rok. Po pierwsze dlatego, że jedynie systematyczne zabiegi przynoszą efekt. Po drugie, pielęgnując skórę jesienią i zimą, łatwiej będzie przyjąć dawkę promieni słonecznych czy wiosennych kosmetyków, kiedy nadejdą cieplejsze dni.

Jak pielęgnować skórę?

zestaw do pielęgnacjiPielęgnację skóry zaczynamy już w kąpieli. Podczas prysznica należy masować ciało specjalną, szorstką gąbką, która złuszczy stary naskórek, pobudzi ukrwienie i krążenia limy oraz wygładzi skórę. Szczególną uwagę należy zwrócić na łokcie, kolana oraz pośladki. W obrębie tych partii ciała skóra jest wyjątkowo sucha oraz szorstka. W związku z tym wymaga intensywnego złuszczenia. Wykonuj okrężne ruchy za pomocą gąbki, masując poszczególne części pośladków, ramion kolan i ud. Do mycia stosuj preparaty, które zawierają substancje tłuszczowe, chroniące przed nadmiernym wysuszeniem skóry. Dwa razy w tygodniu (przez około 5 minut) wykonaj gruboziarnisty peeling całego ciała z użyciem specjalnych preparatów przeznaczonych dla twojego rodzaju skóry i dostoswanych do twoich potrzeb. Odpowiedni czas i kosmetyk pozwolą złuszczyć stary naskórek i przywrócić skórze promienność. Po kąpieli zastosuj oliwkę, która idealnie nawilż ciało. Nałóż ja na jeszcze wilgotną skórę, wmasuj, po czym osusz skórę miękkim ręcznikiem. Jeśli nie posiadasz oliwki pielęgnacyjnej możesz sięgnąć po naturalną oliwa z oliwek. Przed snem wmasuj w skórę odpowiedni balsam do ciała. Jeżeli jest sucha, wybieraj kremowe  preparaty o bogatej konsystencji. W przypadku partii bardziej szorstkich użyj dodatkowego balsamu, zawierającego składzie np. 30% stężenie mocznika.

Czego unikać, a po co sięgać?

pielęgnacja ciałaZdecydowanie nie najlepszym pomysłem są gorące kąpiele, gdyż sprzyjają utracie wody z naskórka. Zmienia to jego nawilżenie i sprawia, ze skóra wiotczeje. Ciepłe kąpiele możesz wybierać raz na jakiś czas, pamiętając, aby zakończyć je chłodniejszym prysznicem. Taki zabieg pomoże ci zachować jędrność skóry.  Do kąpieli możesz stosować olejki lub sole. Najlepiej sprawdzą się olejek kokosowy lub migdałowy. Nadadzą blasku i jedwabistości skórze zaraz po wyjściu z kąpieli.

Oczywiście ważną rolę w pielęgnacji skóry i ciała odgrywa odpowiednie nawilżenie od wewnątrz. Zapewni nam je wyłącznie czysta, woda mineralna. Jeśli chcemy zachować jędrną skórę pijmy jej nawet 2 litry. Unikajmy używek, mocnych herbat i kaw. Również alkohol nie będzie pomocny. Jego nadmiar może powodować obrzęki i zmieniać koloryt skóry.

Koniecznie się wysypiaj. Zaburzenie rytmu biologicznego negatywnie wpływa na kondycję cery, skóry i ciała.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie będzie wyświetlany.Wymagane pola są oznaczone *

*