kobieta

Pielęgnacja włosów farbowanych

Włosy farbowane potrzebują specjalnej ochrony i pielęgnacji. Bez względu na rodzaj farny czy odcień, którego używasz do zmiany koloru twoich włosów powinnaś przede wszystkim zadbać o właściwe zabiegi nawilżające i regenerujące. Właściwa pielęgnacja farbowanych włosów pozwoli dłużej cieszyć się ich intensywnym i lśniącym kolorem.

zestaw pielęgnacyjnyPodstawą pielęgnacji są właściwe dobrany szampon i odżywka. Dobrze dobrane kosmetyki pozwolą odświeżyć kolor i nawilżą włosy. Farbowanie osłabia włosy, dlatego niezbędna jest maska wzmacniająca i głęboko odżywiająca.

Natomiast kosmetyki termoochronne ochronią włosy przed szkodliwym ciepłym powietrzem z suszarki, płytami prostownicy i lokówki.

Właściwa pielęgnacja

Farbowane włosy stają się matowe, łamliwe i podatne na przesuszenie się. Dozie się tak, dlatego, że takie zabiegi osłabiają nie tylko cebuli, ale przede wszystkim strukturę włosa. Trudniej je przez to ułożyć czy wymodelować, co sprawia, że intensywniej działamy wszelakim maszynami pomagającym nam w stylizacji. To dodatkowo niszczy i przesusza włosy. Jeśli chcemy temu zapobiegać w codziennej pielęgnacji powinniśmy stosować odpowiednio dobrane preparaty. Najlepiej używać produktów z tej samej linii kosmetycznej, gdyż ich składniki wzajemnie się uzupełniają.

Szampon do włosów farbowanych. Nie myj ich częściej niż raz dziennie, a najlepiej jeśli będziesz robić to co dwa dni. Zbyt intensywne zabiegi pielęgnacyjne osłabią włosy i sprawiają, że będą częściej wypadać. Szampon nakładaj w ilości zalecanej przez producenta, wmasuj w skórę i delikatnie umyj włosy. Spłucz wodą, ale niezbyt gorącą. Pamiętaj, aby strumień był łagodny, unikaj bezpośredniego stania pod prysznicem.

Odżywka do włosów farbowanych. Pozwoli ci zadbać o szczególne nawilżenie najbardziej przesuszonych końcówek. Używaj jedynie ruda dziewczynaspecjalnej odżywki do włosów farbowanych w ilości podanej na opakowaniu. Zbyt duża porcja odżywki może niepotrzebnie obciążyć włosy. Preparat rozprowadź na włosach zaczynając od końcowej i idąc ku górze. Spłucz dopiero po kilku minutach. Latem stosuj odżywkę z filtrem, gdyż promienie UV dodatkowo przesuszają włosy.

Maseczka na farbowane włosy , co cotygodniowy rytuał, który powinnaś wprowadzić. Działa bardziej intensywnie niż odzywka, a jej poszczególne składniki głęboko wnikają w strukturę włosa i maskują uszkodzenia. Maski polecane do farbowanych włosów zawierają panthenol, glicerynę, witaminę E, oraz hydrolizaty protein.

Zabiegi na włosy farbowane (suszone, prostowanie czy kręcenie) powinny być poprzedzone użyciem specjalnego preparatu. Spryskuj włosy odpwoeidnim preparatem, a następnie rozprowadź kosmatyk grzebieniem po włosach. Zapewni to odpowiednią ochronę włosa i zwiększy jego podatność na układanie.

Z pomocą mogę przyjść także specjalne zabiegi odżywcze czy regeneracyjne, wykonywane w profesjonalnych salonach fryzjerskich.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie będzie wyświetlany.Wymagane pola są oznaczone *

*