szczotkowanie

Sposoby na wypadanie włosów

Zdrowe i gęste włosy to marzenie każdego z nas. Są atrybutem kobiecości, świadczą o zdrowiu i atrakcyjności. Niestety, coraz więcej z nas cierpi z powodu nadmiernego wypadania włosów, a nawet łysienia. Przyczyn może być wiele, począwszy od zdrowotnych, skończywszy na niewłaściwym stylu życia, diecie i stresie.

Każdego dnia tracimy około 100 włosów. To całkiem normalne zjawisko. Jednak jeśli ta liczba rośnie i za każdym razem, gdy myjesz lub czeszesz włosy w garści zostaje pukiel sprawa może być niepokojąca. Jakie są przyczyny wypadania włosów i jak sobie z nimi radzić?

Przyczyny wypadania włosów

 Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest wiele i każda powinna być prawidłowo zdiagnozowana. Tylko takie postępowanie pozwala na podejście właściwych środków zapobiegających wypadaniu włosów. Włosy wypadają z powodu

  • szczotka do włosówzaburzonej gospodarki hormonalnej,
  • kłopotów z tarczycą,
  • chorób (grzybica),
  • lekarstw,
  • stresu,
  • depresji,
  • niewłaściwej diety,
  • złej pielęgnacji,
  • nadmiernych zabiegów kosmetycznych.

 

Niektóre z tych przyczyn powodują jedynie przejściowe problemy z wypadaniem włosów. Zaburzenia hormonalne, przewlekłe choroby czy łysienie plackowate mogą trwale uszkadzać włosy i powodować ich ciągłe wypadanie. Takie stany wymagają interwencji specjalisty dermatologa i endokrynologa, którzy wdrożą właściwe leczenie. W innych przypadkach możemy poradzić obie sami.

 

Sposoby na wypadanie włosów

Jeśli przyczyną wypadaniu włosów jest stres należy jemy przeciwdziałać. Warto znaleźć czas w ciągu dnia na oderwanie się od problemów. Pomocne mogą być sporty, techniki relaksacyjne, pilates czy joga. Aktywność fizyczna odstresowane, sprawia, że przestajemy myśleć o problemy oraz odpręża nas. Najlepiej znaleźć dyscyplinę sportową, którą najbardziej na odpowiada. Może to być jazda na rowerze tenis ziemny czy gra zespołowa.

piękne włosyGdy problem tkwi w niewłaściwej diecie zadbajmy o to, aby była zbilansowana i dostarczała wszystkich niezbędnych składników odżywczy, witamin i minerałów. Na włosy korzystny wpływ mają cynk, selen, żelazo, witaminy z grupy B oraz białko zwierzęce i aminokwasy w nim zawarte. Niedobór tych składników może powodowa osłabienie mieszków włosowych. Zadbaj, aby w diecie znalazły się pełnoziarniste produkty zbożowe, chude mięsa oraz ryby, warzywa i owoce.

Jeśli zbyt często i intensywnie pielęgnujesz włosy zafunduj im urlop od wszelkich zabiegów. Nadmiernie obciążanie włosów odżywką, przesuszanie suszarką czy prostownicą bardzo osłabia strukturę włosa, który staje się podatny na wypadanie. Włosów nie należy traktować zbyt brutalnie. Wiązanie ich w kucyk lub kok na cały dzień z pewnością nie pomoże w problemach z ich wypadaniem. Przed pójściem spać delikatnie rozczesuj włosy, nie wiąż ich gumką, daj im odpocząć. Pamiętaj także o właściwej pielęgnacji. Dostosuj szampon i odżywkę do rodzaju włosów. Jeśli farbujesz wybieraj produkty, które ochronią włosy, jeśli masz suche takie, które je nawilżą. Po umyciu delikatnie przecieraj ręcznikiem i susz je chłodnym, a nie gorącym powietrzem.

Dodatkowa pomoc

Po dodatkową pomoc możesz sięgnąć, gdy powyższe metody zawodzą. Jeśli masz cienkie włosy wzmocnij je odpowiednimi preparatami. Na rynku dostępne są specjalne tabletki. Suplementy te wzbogacane są w aminokwasy, cynk i selen. To dodatkowa pomoc, gdy twoja dieta jest niedoborowa. Alternatywa są także odżywki, szampony i preparaty przeciwko wypadaniu włosów. Aplikowane na włosy i skórę głowy odżywiają je, pielęgnują i wzmacniają, zapobiegając wypadaniu i osłabieniu.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie będzie wyświetlany.Wymagane pola są oznaczone *

*