tabletki_na_odchudzanie (2)

Tabletki na odchudzanie

Suplementy i tabletki odchudzające są coraz popularniejsze, choć eksperci przekonują, że nic nie zastąpi odpowiedniej diety i ruchy. Niemniej tabletki na odchudzanie z pewnością wesprą naszą walkę ze zbędnymi kilogramami.

Na rynku obecnie dostępnych jest sporo różnych preparatów. Możemy nabyć je w Internecie, sklepach czy aptekach. Wstępują w formie kapsułek, tabletek, proszków czy mieszanek. Różnią się składem, ceną i działaniem. Jednak mają wspólny cel- wspomaganie skutecznego odchudzania.

Błonnik pokarmowy

To naturalna substancja, występująca w pełnoziarnistych produktach zbożowych, warzywa, owocach oraz roślinach strączkowych. Obecnie na rynku preparaty z błonnikiem pokarmowym są jednymi z bardziej popularnych. To pozytywne zjawisko, gdyż to naturalny wspomagacz odchudzania. Jego zaletą jest to, że szybko pęczniej w żołądku i daje uczucie sytości. Ponadto powalania proces trawienia i wchłaniania składników odżywczych. Pozytywnie wpływa na pracę przewodu pokarmowego, reguluje perystaltykę i oczyszcza jelita. W naturalny sposób zatem wspomaga proces odchudzania.

Ekstrakt z zielonej herbaty

Zielona herbata to naturalny sposób na dostarczenie sobie porządnej dawki energii. Suplementy na odchudzanie zawierające ekstrakty tej rośliny oddziałują na przyspieszone spalanie tłuszczu. Dodatkową zaletą jest obecność przeciwutleniaczy, cennych tabletki_na_odchudzanie (1)substancji zwalczających wolne rodniki, które przyśpieszają procesy starzenia.

L-karnityna

L-karnityna występuje jako samodzielny suplement, który ma na celu wspomaganie procesu odchudzania. Jednak coraz częściej łączy się ją z innymi substancjami, usprawniającymi walkę ze zbędnymi kilogramami. Najbardziej efektywne  jest połączenie l-karnityny z zieloną herbatą. L karnityna pełni rolę w uwalnianiu tłuszczów z komórek tłuszczowych, co przyspiesza ich spalanie. L-karnityna jest skuteczna w walce z nadwagą, ale tylko pod warunkiem, że towarzyszy jej regularny ruch.

CLA, czyli sprzężony kwas linolowy

CLA to jeden z kwasów tłuszczowych. Badania prowadzone nad tym związkiem wykazały, że CLA wzmaga wykorzystanie kwasów tłuszczowych w procesie termogenezy, w związku z tym wspomaga odchudzanie.

Chrom

Chrom jest pierwiastkiem, który często stosowany jest jako składnik tabletek na odchudzanie. Naturalnie występuje w produktach takich jak: drożdże, jabłka, kasza, szparagi, płatki zbożowe, chleb pełnoziarnisty, owoce morza i wołowina.Chrom wspomaga spalanie tłuszczu i przyśpiesza  metabolizm. Przyjmowanie go zmniejsza apetyt na słodycze.

Kofeina

To naturalny składnik kaw (zielonej i czarnej) oraz wielu herbat. Kofeina przyśpiesza przemianę materii i przez to fatycznie może okazać się pomocna w walce z nadwagą czy otyłością.

Garcinia Cambogia

Głównym składnikiem tej rośliny jest ekstrakt hydroksykwasu cytrynowego popularnie nazywanego HCA. Jej działanie polega na ograniczaniu odkładanie energii w postaci tkanki tłuszczowej. Dodatkowo zmniejsza apetyt oraz przyspiesza pojawienie się odczucia sytości po spożytym osiłku. Prawdopodobnie wpływa także na produkcję ciepła przez organizm, co w pewnym stopniu może wspomagać odchudzanie.

Bez względu na to jak dobre tabletki na odchudzanie nabędziemy w sklepie czy aptece musimy pamięta, ze najważniejszą rolę w redukcji wag pełni właściwa dieta i ruch. Wspomaganie tych dwóch aspektów preparatami na odchudzanie może przyspieszyć i wspomóc walkę z nadmierną masą ciała.

 

 

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie będzie wyświetlany.Wymagane pola są oznaczone *

*