zielona_kawa (2)

Zielona kawa na odchudzanie

Zielona kawa to najnowsze odkrycie w walce ze zbędnymi kilogramami. Wyprzedza powszechniejsze i  dłużej znane suplementy na odchudzanie, gdyż jest naprawdę skuteczna. Jaki jest fenomen tego coraz popularniejszego produktu? Czy zielona kawa słusznie zajmuje czołowe miejsce w rankingu preparatów sprzyjających odchudzaniu?

Zielona kawa to kawa, którą otrzymujemy przed paleniem. Tradycyjne ziarna czarnego napoju poddawane są procesowi palenia, w którym zyskują niepowtarzalny aromat, ale tracą cenne właściwości. Badania nad zieloną kawą wykazały, że zawiera ona znaczne ilości kwasu chlorogenowego (ACG). W  naturze to właśnie ten związek odpowiada za właściwy metabolizm roślin. My wykorzystujemy go jako wspomagacz odchudzania. Okazuje się, ze jest on także dobrym antyoksydantem, co sprzyja zdrowiu.

Właściwości zielonej kawy

coffee beans.Kwas chlorogenowy wziął soją nazwę od jasnozielonej barwy, którą nadaje świeżym ziarnom kawy. Ponadto, zawarta w nich kofeina (w takiej samej ilości jak w czarnych ziarnach) potęguje działanie odchudzające. Tego specyfiku. Substancje, zawarte w zielonej kawie mają cenne właściwość:

  • regulują stężenie glukozy we krwi przez zmniejszenie jej wchłaniania,
  • przyśpieszają spalanie tłuszczów,
  • przyśpieszają przemianę materii.

 

Różne wcielenia zielonej kawy

zielona_kawa (3)Zielona kawa występuje w formie zwykłych ziaren, które parzymy podobnie jak ziarna tradycyjnej kawy. Przed zalaniem ziarna należy zmielić. Może to przysporzyć więcej trudności, gdyż zielone ziarenka są nieco twardsze od palonych. Zmieloną kawę wsypujemy do kubka i zalewamy wrzątkiem. Możemy dodać cynamon lub kardamon dla uatrakcyjnienia napoju. W sklepach internetowych i aptekach dostępne jest także ekstrakt z zielonej kawy w formie tabletek i kapsułek. Cena i skąd różnią się w zależności od producenta preparatu. Tabletki z zielonej kawy są alternatywą dla osób, które nie przepadają za piciem jej w tradycyjnej formie.

 

Skuteczność preparatów z zielonej kawy wciąż jest badania. Należy pamiętać, że pokładanie nadziei jedynie w spożywaniu zielonej kawy może być zgubne. Pamiętajmy, że wszystkie tabelki i suplementy na odchudzanie będą skuteczne jedynie w polaczeniu z racjonalną dietą i aktywnością fizyczna podejmowaną regularnie.

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie będzie wyświetlany.Wymagane pola są oznaczone *

*